13.06.2011

Zakupy w sieci c.d.

Obiecałam, że napiszę o dalszych losach zakupu sprzętu foto.

No cóż, zdecydowałam się na http://www.lider24.media.pl/ , bo zaoferowali mi najniższą cenę, no i byli niedaleko :) Czytałam opinie o tym sklepie w necie, wiedziałam że są wyjątkowo niepochlebne delikatnie mówiąc, czyli po prostu handlują towarem, którego nie mają i trzeba mieć anielską cierpliwość, bo realizacja zamówień trwa długo, ale miałam czas, postanowiłam poczekać, bo warto było.
Właściciel sklepu na początku określił mi czas realizacji na tydzień, ale kazałam mu sprawdzić, czy na pewno się da. Po sprawdzeniu wyszło 2 tygodnie, dla mnie spoko. Wpłatę chcieli 100%, co przy sprzęcie, który brałam oznaczało ponad 12tys. Zgodziliśmy się na 7500 czyli koszt aparatu i tyle wpłaciliśmy. Niestety, po 2 tygodniach cisza, ciężko się dodzwonić, sami się nie odzywają. W końcu info, że aparat będzie za 2 dni, fajnie. Po dwóch dniach dupa, za następne 2 dni, po następnych dwóch dniach znowu dupa i tak dalej. Nie muszę mówić, że aby się dodzwonić, skontaktować, trzeba cały siedzieć na telefonie, a i to nie gwarantuje że się dodzwonicie. Po trzech tygodniach od zamówienia sklep nie umiał mi określić kiedy towar będzie więc zażyczyliśmy sobie zwrotu wpłaconej kasy i na gwałtu rety zaczęliśmy szukać tego sprzętu w innych sklepach w Polsce. Nie było to łatwe, bo o ile aparat jeszcze się znajdzie od ręki, to z wybranym przeze mnie obiektywem była gorsza sprawa.
Ale się udało, w Chorzowie w sklepie http://www.fotoceny.pl/ . Kontakt po prostu świetny, bardzo elastyczni, przy braniu kompletu z kartami i dodatkową baterią trochę zjechali z ceny. Super. Tylko, że http://www.lider24.media.pl/ nie zwrócił kasy... bo księgowa nie dojechała... Zwrócą jutro czyli w czwartek, a w ogóle to czemu my chcemy zwrot, jak oni mówili, że aparat będą mieli w magazynie w środę. Na pytanie czy w związku z tym mają ten aparat na magazynie, bo jest środa, odpowiedź że nie. Mistrzostwo po prostu.
Zależało mi, żeby aparat mieć w piątek więc niestety musieliśmy uruchomić środki nieruszalne, a za obiektyw musiałam zapłacić kartą kredytową, co podrożyło koszty o 87zł (prowizja :/).
Udało się, aparat przybył w piątek, a kasa od lider24.media weszła na konto w czwartek wieczorem.
Niestety przez takie zachowanie sklepu lider24.media sprzęt kosztował mnie dużo więcej niż kosztowałby, gdybym miała czas na negocjacje, poszukanie itp. Kilkaset złotych więcej, bo sklepy, które mają sprzęt na stanie liczą sobie trochę więcej jednak. Nie chce mi się już tego liczyć.
Bardzo dziękuję sklepowi http://www.fotoceny.pl/ za pomoc w szybkiej realizacji zamówienia :) I bardzo polecam ten sklep. PROFI!!!
http://www.lider24.media.pl/ radzę omijać szerokim łukiem. Może to nie są oszuści, jak to można wyczytać w niektórych opiniach, ale to wyjątkowo nierzetelna, niesolidna i niesłowna firma!

A na koniec jeszcze powiem, że konwerter kupiłam w http://www.fotorimex.pl/ i tu też byłam bardzo zadowolona z obsługi.

I jeszcze wysyłałam zapytania do kilku sklepów, większość mnie olała, ale najlepszy chyba był www.fotomarzenie.pl, który mi odpisał, że wszystko jest u nich na stronie napisane i mogę sobie sprawdzić :D W życiu bym nie zgadła!


Jestem gotowa na wyjazd!
kupiłam aparat Canon 5D Mark II, obiektyw 70-200 F/2.8 L USM, konwerter EF 2x II, karty pamięci i zapasową baterię. Obiektyw dołączony do aparatu to zasób starszy ;)


Ciekawe czy się komuś chciało to przeczytać :D