08.04.2011

Antico Caruso - Profumum Roma

czyli retro relaks :)

Mam słabość do firmy Profumum Roma. Ich Fumidus odmienił moje spojrzenie na perfumy, otworzył mi oczy, a Victrix często gości na mojej szyji (na przykład dzisiaj ;)).

Antico Caruso jest piękny. Początek kojarzy mi się z dawnym męskim zakładem fryzjerskim (czyli zgodnie z intencjami) skąpanym w gorących promieniach słońca. Dużo tu ciepłych ręczników i pianki do golenia i mięciutkich mydlin. Jest też odrobina wody kolońskiej.

Ale zapach nie jest męski. Od początku czuć miękkie drewno sandałowe i olejek z migdałów. Z czasem te nuty stają się coraz mocniejsze, a zapach zaczyna zmierzać w kierunku wonnych olejków używanych do aromaterapeutycznych rozgrzewających i relaksujących masaży. Dam sobie rękę uciąć również, że jest tam odrobina tłustego olejku lawendowego.

Zakochałam się w tym zapachu. Otula mnie mięciutkim ciepłem. Cały czas przywołuje wspomnienia, które powodują uśmiech na mej twarzy...
Aaaa i trwałość chyba z minimum 12 godzin

Skład: cytrusy, migdały, drzewo sandałowe

6 komentarzy:

 1. A to jeden z tych zapachów, do których jakoś nigdy nie potrafiłam podejść. zawsze jest coś ważniejszego do testowania.
  Swoją drogą - obie dziś wzięłyśmy na warsztat tę samą firmę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo i firma warta, żeby ją brać na warsztat :) Czekam z niecierpliwością na recenzję Arso :)

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie przeglądam Twój blog poszukując inspiracji perfumowych, chyba dopiszę do próbkowej wishlisty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem to niedocenione cudeńko zapachowe :) Szkoda, że takie drogie, bo już bym miała w swojej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. w takim razie na pewno zamówię i podzielę się wrażeniami :) (na swoją zgubę weszłam na missala.pl)

  OdpowiedzUsuń
 6. On ma trochę męsko-kolońskich nut, to od razu uprzedzam, ale one nie trwają przez cały czas, a do tego zapach jest baaardzooo trwały. Trzeba tylko uważać, bo perfumy Profumum są bardzo tłuste (duże stężenie olejków w stosunku do alkoholu) więc nie należy psikać na cienkie bluzki, albo jedwab np., bo mogą zostać tłuste plamy :/

  OdpowiedzUsuń